  4. CA7-12-M40-277
CA7-12-M40-277
Sprecher & Schuh - Contactor
Sprecher & Schuh Contactor CA7-12-M40-277
IMAGES ARE FOR REFERENCE ONLY.
Select Product Condition:
View Specifications
CA7-12-M40-277 Specifications
View Specifications
CA7-12-M40-277, Sprecher & Schuh, CA7 Series, non-reversing contactor, type CA7, UL listed, CSA approved, 4P, 3PH, 32A AC-1, 12A AC-3, 600V, 3HP @ 200V, 3HP @ 230V, 7.5HP @ 460V, 10 HP @ 575V, complete with 240-277V 50/60Hz AC coil on the line side, 4 N/O auxiliary contact, open type, suitable for use with Series CA7 motor control systems