  4. CA7-16-M22-380
CA7-16-M22-380
Sprecher & Schuh - Contactor
Sprecher & Schuh Contactor CA7-16-M22-380
View Specifications
CA7-16-M22-380 Specifications
View Specifications
CA7-16-M22-380, Sprecher & Schuh, CA7 Series, non-reversing contactor, type CA7, UL listed, CSA approved, 4P, 3PH, 32A AC-1, 16A AC-3, 600V, 5HP @ 200V, 5HP @ 230V, 10HP @ 460V, 15 HP @ 575V, complete with 380-400V 50z / 440V 60Hz AC coil on the line side, 2 N/O / 2 N/C auxiliary contact, open type, suitable for use with Series CA7 motor control systems