  4. CA7-16E-01-110E
CA7-16E-01-110E
Sprecher & Schuh - Contactor
Sprecher & Schuh Contactor CA7-16E-01-110E
View Specifications
CA7-16E-01-110E Specifications
View Specifications
CA7-16E-01-110E, Sprecher & Schuh, CA7 Series, non-reversing contactor, type CA7, UL listed, CSA approved, 3P, 3PH, 32A AC-1, 16A AC-3, 600V, 5HP @ 200V, 5HP @ 230V, 10HP @ 460V, 15HP @ 575V, complete with 110-125Vdc coil on the line side, 1 N/C auxiliary contact, open type, suitable for use with Series CA7 motor control systems